گیاهان آپارتمانی

مجموعه سانسه وریا
جهت مقایسه سایز و ارتفاع سانسه وریاهای معرفی شده در این صفحه

در این صفحه با تصاویر و معرفی برخی از گیاهانی که در گلستان علی عرضه میشود در خدمت هستیم.

تاریخ انتشار این تصاویر فروردین ۱۳۹۹ است. بنابراین قیمتهای درج شده در این صفحه مربوط به این زمان بوده و ممکن است در آینده تغییراتی داشته باشد. لطفا به این مساله توجه فرمایید.

سینگونیوم ها

گیاهان اغلب رونده یا آویزان شونده ای هستند که نسبت به شرایط آپارتمانی مقاومت خوبی نشان میدهند. این گیاهان کم توقع بوده و اغلب به صورت طولی رشد میکنند و دراز میشوند به همین دلیل بهشان گیاهان رونده میگویند.

تحویل رایگان در شهر اردبیل

سانسه وریا ها

سانس ها گیاهان مطرح این روزها هستند. تنوع بسیاری دارند، کمیت و کیفیت نگهداری آنها در خانه ها راحت است و پیچیدگی خاصی ندارد. محیط سایه روشن نیاز دارند، آبیاری کمی نیاز دارند، مثلا هفته ای یکبار کافی است. و همچنین آب نباید لای برگها (لای غلاف) باقی بماند و کافی است خاک گلدان هفته ای یکبار آبیاری شود. خیلی خوب رشد میکنند. و ماندگاری خوبی دارند. (لینک در سایت آموزشی گلستان علی)

پوتوس ها

پوتوسها نیز گیاهان بالا رونده و آویزان شونده ای هستند که از گیاهان آپارتمانی محسوب میشوند، این گیاهان در منازل به خوبی رشد میکنند. تنوع خوبی دارند. کم توقع هستند. ماندگاری بالایی دارند. تکثیر راحتی دارند. رشد خوبی دارند. نگهداری آنچنانی نیاز ندارند. نور متوسط سایه روشن، آبیاری هفته ای یکی دوبار، دمای معمولی خانه

آگلائنما ها

گیاهان بسیار مقاوم به شرایط آپارتمانی و داخل خانه هستند. نیاز آبیاری کمی دارند. شاید هفته ای یکی دو بار آبیاری کافی باشد. نور متوسط و سایه روشن نیاز دارند. دمای معمولی خانه کافی است.

آنتوریوم

آنتوریوم ها به دلیل ماندگاری زیاد گلهاشان و براقیت خاصی که در گلهاشان هست از مهمترین گیاهان کادویی ما هستند. گلهای این گیاه بسیار ماندگار است و کافی است در نور متوسط خانه با رطوبت و آبیاری کافی قرار گیرند تا در اغلب زمانهای سال گل داشته باشند. برای گلدهی بهتر این گیاه کود گلدهی تقدیم میکنیم که همراه گل ارائه میشود.

راهنمای نگهداری از آنتوریوم

لاکی بامبو سوپر

Prayer Plant مارانتا

از گیاهان زیبای آپارتمانی، که به دلیل حرکت برگها در طی شب و روز به گیاه عابد نیز نامیده شده است. برگهای این گیاه در طی شب و روز حرکت میکنند و خم و راست میشوند.

از نظر نوری گیاه کم توقعی است میتواند در نور غیرمستقیم داخلی زندگی بکند. بهتر است نور متوسطی داشته باشد ولی به نور کم نیز جواب میدهد

نسبت به رطوبت علاقمند است ولی آبیاری زیاد نیز مضر است. هفته ای یکی دو بار آبیاری کافی خواهد بود. آبپاشی روی برگها و مرطوب ساختن برگها نیز خالی از فایده نیست. هر چقدر محیط مرطوب باشد گیاه بهتر ماندگاری نشان میدهد

این صفحه به مرور تکمیل میشود